Dag 11 – 3 DIY gezichtsmaskers
Gezichtsmaskers zijn eenvoudig te maken. Hieronder volgen enkele voorbeelden, maar de mogelijkheden zijn legio. Bij alle maskers geldt: breng aan op je gezicht en vermijd de huid rondom ogen. Laat max 20 min intrekken (tenzij anders vermeld). Spoel af met lauwwarm water.
Kleimasker
Witte klei reinigt de huid diep en stimuleert de aanmaak van collageen. Geschikt voor de gevoelige en droge huid.
Ingrediënten
- 2-3 el witte illiet kleipoeder
- scheutje amandelolie, jojobaolie of alleen afgekoeld gekookt water
Bereiding
- Mix 2 tot 3 eetlepels kleipoeder met een scheut olie of water en laat vijf minuten staan.
- Meng het daarna tot een gladde en dikke pasta.
Havermout-honingmasker
De havermout werkt om overtollige olie van de huid te absorberen en maakt de poriën kleiner. Havermout verwijdert overtollige huidcellen. Honing werkt desinfecterend en maakt de huid zacht. Geschikt voor vette en onzuivere huid.
Ingrediënten
- 1/3 kopje havermout
- 1 tl honing
- 1/2 kopje water
(eventueel: maal de havermout eerst fijn in de keukenmachine)
Bereiding
- Meng het water en de havermout met elkaar en breng aan de kook.
- Laat de havermout even afkoelen en dikker te worden.
- Voeg 1 tl honing aan het mengsel.
- Laat afkoelen.

“De beste beauty recepten” van Laurent Bourgeois.
Salie-kleimasker
Salie geneest kleine huidprobleempjes, zoals huidirritaties. Heeft een antisceptische werking en werkt tegen verkoudheid, griep, bronchitis en keelontsteking. Het is ons niet duidelijk voor welk huidtype dit masker het meest geschikt is. We vermoeden alle huidtypen. We kennen mensen met een vette huid die het masker gebruiken en met een droge huid.
Ingrediënten
- 100 gr groene klei
- 10 cl afgekoeld gekookt water
- 1 bosje salie
Bereiding
- Brengt het water aan de kook en voeg salie toe.
- Haal pan van het vuur en doe de deksel erop.
- Laat drie minuten trekken.
- Zeef dan om de laatste blaadjes te verwijderen.
- Laat afkoelen.
- Voeg het salie aftreksel geleidelijk en onder voortdurend roeren toe aan de groene klei en meng dit tot een papje.
Dit laatste recept komt uit het boek: ‘De beste beautyrecepten,’ Deltas (verkrijgbaar bij Holland & Barrett/De Tuinen). Aanrader voor als je zelf je verzorgingsproducten wilt maken.
![]() |
Door: PalmolieVRIJ |
Website: www.palmolie.info | |